Zákaznícka podpora:info@vonavaexotika.sk

Nový prírastok v našom obchode - Konjac špongia

Do rodiny prírodných produktov nám pribudli Konjac špongie.

Čo je konjac?

Je to prírodná špongia ideálna na každodenné čistenie a revitalizáciu pleti.

●  100 % prírodný organický produkt, čiže
●  bez prídavných chemických látok
●  bez farbív
●  bez konzervantov
●  bez parfumov
●  bez parabénov
●  bez GMO

Je prirodzene hypoalergénna, vyrovnáva PH pleti.

100 % biologicky rozložiteľná a kompostovateľná
 100 % vegan
 netestovaná na zvieratách
 100 % vyrábaná z obnoviteľných zdrojov
 šetrná k životnému prostrediu
 produkt zdieľa filozofiu zero waste 

Konjac špongie sa vyrábajú z hľuzy Amorphophallus konjac, alebo konjaku zemiakového. Očistené hľuzy konjaku sa rozomelú, uvaria, následne sa vzniknutou kašou naplnia formy. Technologickým procesom, ktorý zahŕňa pečenie, sušenie a mrazenie uzrie svetlo sveta biela, základná špongia konjac. Aby sa ešte vylepšili a zosilnili účinky používania špongie konjac, pridávajú sa do konjakovej kaše v procese výroby ďalšie užitočné prímesi. Pomáhajú zlepšiť špecifické problémy pleti.

Konjac špongia je najjemnejší a najúčinnejší materiál na čistenie pleti s extra jemnou štruktúrou. Je neuveriteľne mäkká, doslova ako želé, vhodná pre všetky typy pleti, vrátane citlivej. Antioxidanty spolu s vitamínmi dopĺňajú a vyvažujú potreby pokožky, spomaľujú akékoľvek známky predčasného  starnutia. Konjac má zvlhčujúce a protizápalové účinky, detoxikuje a obnovuje štruktúru pleti.  Vyrovnáva pH a zároveň pleť hydratuje.  Pravidelným používaním Konjac špongie sa pleť stáva čistou, žiarivou so zdravým prirodzeným jednotným odtieňom. Pri odličovaní a čistení pleti dochádza k veľmi jemnému a šetrnému peelingu, ktorý odstráni vrchné odumreté bunky pokožky a tak pleť pripraví na oveľa intenzívnejšie pôsobenie blahodarného kyslíka a ďalších pleťových prípravkov, ktoré tak radi používate. Prírodné vlákna Konjacu v špongii jemne masírujú pokožku a stimulujú krvný obeh, čím sa pleť detoxikuje a hĺbkovo obnovuje. 

Konjac hubka ti môže pomôcť aj pri každodennej starostlivosti o hygienu bábätiek a malých detí. Je nesmierne jemná a šetrná aj k tej najjemnejšej pokožke. Pred vyše 100 rokmi sa začali prvé konjac špongie používať práve na tento účel.

Ako budeš hubku Konjac používať, doslova na vlastnej koži sa presvedčíš o všetkých benefitoch, ktoré ti dokáže pri minimálnej námahe a vynaloženom čase poskytnúť.